Korduma Kippuvad Küsimused

Hoiustamine

Hoiustamistingimused on hoiuparkides sarnased, seega soovitame vabade kohtade olemasolul eelistada hoiuparki, mille asukoht Teile kõige paremini sobib. Kui Teie hobisõiduk on suuremõõtmeline (näiteks autoelamu või suurema veesõiduki hoiustamise puhul), tuleks veenduda, et see mahub läbi eelistatud hoiupargi ukseava: Järlepa hoiupargi ukseava kõrgus on 3,3 meetrit, Ringutal 2,75 meetrit ja Ummarus 4 meetrit.

Enamasti hoiustame hobisõidukeid ajal mil neid kasutada ei saa ning kui nad vajavad kõige enam kaitset – sügisest kevadeni. Minimaalne hoiustamisperiood on 5 kuud ning sel ajal on sõidukid pargitud kompaktselt üksteise kõrvale. See võimaldab mahutada rohkem sõidukeid ning seeläbi pakkuda kõigile ka soodsamat hoiustamise tasu, kuid tuleks meeles pidada, et sõiduki kättesaamine hoiuperioodi keskel ei ole võimalik.

Üldiselt toimub sõidukite toomine hoiuparki oktoobris ja novembris ning traditsiooniks on saanud hoiupargist sõidukite ühised väljasõitmised aprilli või mai alguses. Video ühest ühisest väljasõitmisest on leitav SIIN.

Aastaringse hoiustamise puhul toimub viimine ja toomine vastavalt kokkuleppele.

Selleks täitke palun broneerimisvorm SIIN, pärast mida võtame Teiega ühendust ning saadame broneeringu kinnitamiseks ettemaksuarve 1 kuu üüri ulatuses, mis tasaarveldatakse hiljem üüri kogusummast.

Vastavalt soovile ja võimalusele lepime kokku täpse sõiduki Hoiuparki toomise aja.

Selleks sõitke kokkulepitud ajaks vastavasse hoiuparki.

Seejärel lisame soovi korral rehvidesse rõhku ning paigutame sõiduki oma kohale.

Õhuvahetuse tagamiseks salongis jätame sõiduki aknad veidi avatud asendisse.

Võimaliku ohu välistamiseks ühendame lahti akuklemmid.

Haagisel olevate veesõidukite hoiustamise puhul on soovitatav lasta koormarihmad hoiustamise ajaks tavapärasest lõdvemaks.

Haagissuvilatel on soovitatav avada katuseluuk.

Traditsiooniks on saanud ühised sõidukite väljasõitmised aprilli ja mai algul. Selleks tulge kokkulepitud ajaks vastavasse hoiuparki kohale, kus oleme valmis seadnud kõik vajaliku sõidukite väljasõitmiseks.

Kui Teie sõiduki hoiuperiood on näiteks aprilli alguseni, kuid selgub, et sel hetkel on lumi veel maas, on ruumi olemasolu korral võimalik hoiuperioodi jooksvalt kuu kaupa pikendada.

Jälgime, et kõik kevadel kättesaamist planeerinud sõidukite omanikud saaksid oma sõidukid õigeaegselt kätte. Näiteks pargitakse aastaringselt hoiustatavad autod, mootorrattad ja veesõidukid selliselt, et need ei blokeeriks teisi ning vajadusel küsitakse võtmeid, et sõidukeid saaks eest liigutada.

Reeglina mitte. Sõidukid on pakitud kompaktselt ja liigutada neid ei saa. Traditsiooniks on saanud sõidukite kättesaamine alates aprilli esimesest nädalavahetusest.

Leping ja arve

Broneeringu kinnitamiseks saadame Teile ettemaksuarve ühe kuu üüri ulatuses, mis tasaarveldatakse hiljem üüri kogusummast.

Sõiduki toomisel hoiuparki toimub lõplik arveldamine.

Võimalik tasuda nii kuupõhiselt, kui ka terveks hooajaks ette.

Pakume ka arve võimalust ettevõttele.

Jah, koostame juriidiliselt korrektse lepingu, millega on maandatud sõiduki omaniku võimalikud riskid.

Turvalisus

Sõidukite hoiuparkidesse viimine ja toomine toimub vaid hoiupargi esindajate juhendamisel, millega on minimeeritud võimalike õnnetuste tõenäosus.

Kõikidel sõidukitel ühendatakse turvakaalutlustel lahti akuklemmid.

Hoiuperioodi vältel teostatakse regulaarselt sõidukite visuaalset kontrolli ning vajadusel lisatakse rehvidesse rõhku.

Kuna hoiuperioodi vältel sõidukeid ei liigutata, siis ka üleliigset liikumist nende vahel ei toimu.

Sõidukite mistahes remontimine ei ole lubatud, kuna see võib tekitada ohtu kõrvalistele sõidukitele.

Igale hoiupargile on sõlmitud kindlustusleping.

Kõik hoiupargis hoiustatud sõidukid on kindlustatud omaniku poolt määratud sõiduki hinnangulisele väärtuse ulatuses varguse, vandalismi ja õnnetusjuhtumite vastu.

Võimaliku õnnetusjuhtumi puhul tasub kindlustusjuhtumi omavastutuse Hoiupark.

Igas hoiupargis on G4S või Forus valve: videovalve, valvesignalisatsioon, tulekahjusignalisatsioon.

Võimaliku häire korral jõuavad turvafirmade ekipaažid vastavasse hoiuparki kiiresti kohale.

Kõikidesse hoiuparkidesse pääseb ainult koos hoiupargi esindajaga.

Üldiselt toimub hoiuparkides liikumine vaid sõidukite sisseviimise ja väljaviimise päevadel ning ka sel ajal hoiupargi esindajate juhendamisel.

Hoiuperioodi vältel mingit üleliigset liikumist sõidukite vahel ei toimu.

Kui mõni sõiduki omanik peaks hoiuperioodi keskel soovima hoiuparki külastada, et enda sõiduki turvalisuses veenduda, toimub see samuti koos hoiupargi esindajaga.

Muu

Vältimaks võimalikke vigastusi teistele sõidukitele ei ole sõidukite mistahes remontimine lubatud.

Jah, tuleohutuse tagamiseks ning võimalike kahjude vältimiseks tuleb sõiduki akuklemmid hoiuperioodi ajaks lahti ühendada.

Pakume igas hoiupargis tasuta käivitusabi.

Pöörame ka hoiuperioodi vältel rehvirõhkudele tähelepanu ja vajadusel lisame rõhku.